Убиениот во Ново Лисиче бил кошаркар на МЗТ Скопје - Слободен печат

Убиениот во Ново Лисиче бил кошаркар на МЗТ Скопје

Седумнаесет годишен кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски, кој играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“ е тинејџерот кој синоќа смртно настрада во тепачка во скопската населба Аеродром, откако бил избоден со нож од една година постар тинејџер, пренесува Спорт1.мк.

Тепачката се случила синоќа после полноќ на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче, откако една вербална расправија се претворила во трагедија во која 18 годишникот го избодел кошаркарот на МЗТ Скопје.

Прочитај повеќе

Скопјанец фатен со пиштол за кој немал дозвола

Слободен Печат

Со аплауз дочекани ослободителните пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Горан Наумовски

Арамии украдоа 27 тони јаболка

Притворен дилер од Аеродром

Обвинение против скопјанец за поседување марихуана

Слободен печат

Автомобил излета од патот Охрид-Св.Наум, повредени две лица

Горан Наумовски

Остави Коментар

1 × four =

Прочитај повеќе

Разбојник со нож сакал да ограби аптека

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Бурна ноќ во Куманово: Маж запалил полициско возило, пукал во службеници, па побегнал

Слободен печат

Скопјанец кај сосетката ја криел својата марихуаната

Слободен печат

Дванаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен печат

Се судрија два автомобили на Партизанска

Слободен печат