22 C
Скопје

У17: Надежите со пресврт славеа против Босна и Херцеговина

Кадетските репрезентативци на Македонија денеска во Скопје во пријателски натпревар со резултат 2:1 триумфираа над Босна и Херцеговина.

Противникот дојде прв во водство со погодокот реализиран во првото полувреме, преку Бркиќ во 16 минута од средбата.

Пресвртот на ФФМ Тренинг центарот се случи во вториот дел, израмни Назифи во 54 минута, а конечниот епилог го постави Јовановски (89`).

За Македонија (У17) настапија: Стефан Јованоски, Матеј Јаневски (89`, Горјан Цветков), Марко Стојилевски, Амир Бекири (89`, Азис Јамини), Кире Стојанов, Мартин Горгиевски (90`, Анез Мељиќи), Зани Назифи (89`, Никола Талески), Андреј Аризанкоски, Амир Нухија (45`, Шенол Демироски), Лорик Каба (85`, Филип Јовановски), Никола Величковски (89`, Хадис Таири).

Поврзани вести

Мијатовиќ: Зидан е виновен за елиминацијата на Реал Мадрид!

Слободен печат

Мурињо посакува шампионска Рома: Кои се желбите на Португалецот?

Слободен печат

Дали Виљареал ќе спречи англиско финале и во Лига Европа?

Слободен печат

Талески го продолжи договорот со Вардар 1961

Слободен печат

Ракометарите денеска ќе ги дознаат противниците на ЕП 2022

Слободен печат

„Одложен“ трансферот во Галата: Алиоски се плаши од реакцијата на навивачите на Лидс!

Слободен печат

Остави Коментар