Tag : у17

Спорт Фудбал

У17: Македонските фудбалски надежи славеа против БиХ

Слободен печат
Македонската репрезентација до 17 години славеше во првата контрола со Босна и Херцеговина која се одигра денеска во Љубушко. Резултатот беше отворен во 38 минута...
Спорт Фудбал

У17: Триумф над Лихтенштајн, Саитоски двоен стрелец

Слободен печат
Во последниот трет натпревар од првата фаза од квалификациите за пласман на Европското првенство, денеска македонската фудбалска репрезентација за играчи до 17 години славеше против...
Спорт Фудбал

Никој не веруваше во резултатот на мечот Холандија-Косово! (ФОТО)

Слободен печат
Косово успеа да извлече еден бод (1:1), а неверојатна е статистиката која ја имаа фудбалските холандски надежи. Поведоа „лалињата“ уште во 10 минута и се...
Ракомет Спорт

„ГАЗЕЊЕ“ КОН ПОЛУФИНАЛЕ: Ракометарките со лекција за Азербејџан!

Слободен печат
После стартниот пораз од домаќинот со 24:23 и триумфот над Белорусија (30:29), денеска нашите надежи повторно блескаа овојпат против Азербејџан славејќи со 30:23. На тој...
Ракомет Спорт

Мундијалска „треска“ во Скопје, на стартот против Аргентина

Слободен печат
Македонските ракометни надежи групната фаза ќе ја играат во ВИП Арена СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје. Прв противник на Македонија е селекцијата на Аргентина, натпревар...
Кошарка Спорт

Младите Баделки ќе играат во Јадранската лига

Слободен печат
ЖКК Бадел 1862, по пауза од една година, повторно се пријави за натпреварување во регионалната женска кошаркарска лига WABA, за девојчиња со возраст до 17...