-8 C
Скопје

Том Хенкс се присети на борбата со коронавирусот: Чувствував дека коските ми се направени од крекери! (ВИДЕО)

Познатиот актер Том Хенкс и неговата сопруга, актерката и пејачка Рита Вилсон беа првите холивудски актери кои заболеа од коронавирусот.

Да потсетиме, тие двајца се разболеа средината на март оваа година, а се разбира, по неколку недели целосно закрепнаа.

За борбата со коронавирусот, Том Хенкс зборуваше во емисијата на водителот Стивен Колберт. Актерот неговата сопруга го изгубила чувството за мирис и вкус, а тој не.

Хенкс раскажа дека целиот тој процес бил болен.

– Се чувствував дека коските ми се направени од крекери. Кога одев, имав чувство дека секоја коска во моето тело пука – кажал Том и додал дека го болело задникот и не можел да седи.

Погледнете што кажа познатиот актер:

Прочитајте и...  Ѕвездата од „Хари Потер“ со својата ќерка за неколку часа собраа милиони обожаватели

Поврзани вести

10 симптоми што укажуваат на почеток на Алцхајмерова болест

Слободен печат

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Остави Коментар