6 C
Скопје

Тешка сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, сообраќајот е во прекин

Сообраќајот на автопатот Велес-Скопје е стопиран поради тешка сообраќајна несреќа на околу 16 километри од Велес, при што стотици возила чекаат во колони.

Од АМСМ информираат дека сообраќајот е во прекин од 10: 45 часот, а причината е несреќа пред тунелот во Катланово.

Сообраќајот ќе биде во прекин додека трае увидот, а на лице место е пристигната и полицијата.

Прочитајте и...  Гостиварецот кој лани ја нападна сопругата со секира останува во притвор

Поврзани вести

Неготинец пријавил дека физички го нападнале поради долг

Слободен печат

Ослободителни околности за еден од притворените лица за нападот врз Реџепи

Слободен печат

Претреси кај две лица во Кавадарци, пронајдена дрога

Слободен печат

Гостиварецот кој лани ја нападна сопругата со секира останува во притвор

Слободен печат

Жител на Брвеница осомничен за поседување дрога и муниција

Слободен печат

Запленета марихуана во струшкото село Радожда

Слободен печат

Остави Коментар