6 C
Скопје

Tag : Велес – Скопје

Хроника

Тешка сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, сообраќајот е во прекин

Слободен печат
Сообраќајот на автопатот Велес-Скопје е стопиран поради тешка сообраќајна несреќа на околу 16 километри од Велес, при што стотици возила чекаат во колони. Од АМСМ...
Вести Скопје

За утре одложен прекинот на водоснабдувањето и санирањето на дефектот на улицата „1″ во Визбегово

Слободен печат
ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека санирањето на дефектот на улицата „1″ во Визбегово се одложува за утре, 19 мај 2020 година. Водоснабдувањето...
Вести Хроника

Возач на автобус доби три години затвор за сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Затворска казна од три години денеска доби 50-годишниот возач на автобусот „Бус травел – Скопје”, Ацо Николовски, кој на 20 август 2017 година направи сообраќајка во близина на...
Хроника

Четворица повредени, меѓу нив и дете кај Катланово

Горан Наумовски
Петмина повредени, од кои едно малолетно дете, е црниот биланс од сообраќајка која се случи на патниот правец А1 Велес – Скопје, после Катланово кај...