ТАП 011 во оригинален состав настапи на белградскиот „Beer Fest“: Публиката целосно откачи (ВИДЕО) - Слободен печат

ТАП 011 во оригинален состав настапи на белградскиот „Beer Fest“: Публиката целосно откачи (ВИДЕО)

Гоца Тржан, Ивана Петерс, Ѓорѓе Пајовиќ, Милан Бојаниќ и Петар Ступар во 90-тите беа познати како ТАП 011 и важеа за една од најпопуларните балкански групи.

Составот се менуваше неколкупати во текот на годините, но дефинитивно остануваат најзапаметени кога на тројцата рапери од бендот Тапири им се придружија двата моќни женски вокала, Гоца Тржан и Ивана Петерс.

Двете пејачки потоа ги продолжија кариерите во сосема поинаква насока. Гоца има богата соло-кариера, а Ивана формираше свој рок-бенд, Негатив.

Сепак, останаа омилени меѓу балканската публика, особено со песните „Sta to bese mozak“, „Okreni broj 95“, „Lazi me“… Во 2011 година се собраа еднаш во оригиналниот состав и настапија во Белградската арена на 1 април. Нивните обожаватели мислеа дека тоа е нивни последен заеднички настап, но на годинашниот Фестивал на пивото во Белград тие повторно се собраа на големо воодушевување на публиката.

Прочитај повеќе

Научно е докажано дека со овој тип на мажи, жените почесто доживуваат оргазам!

Слободен печат

Шест причини поради кои вашето момче нема да се ожени со вас!

Слободен печат

Зарем сте виделе нешто поубаво од ова? Емили Ратајковски се разголи, а друштво ѝ прави егзотичната пријателка Џамеа (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат

Само Јелена Карлеуша има храброст да се облече вака! (ФОТО)

Слободен печат

Даниел Крег едвај ја прифатил улогата за Џејмс Бонд!

Слободен печат

Природа или естетска хирургија? Руската Анџелина Џоли го маѓепса светот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

seven − 4 =

Прочитај повеќе

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Слободен печат

„Не сакам врска“: Сиа открила на кој музичар му понудила секс без обврски! (ФОТО)

Слободен печат

Колин Фарел се спрема за улогата на Пингвинот во Бетмен! (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Хит во најава: Александар Тарабунов – Тара ја претстави својата нова „SEÑORITA“

Слободен печат

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Слободен печат