Скандал во најава: Дали голманката на Иран е женско или машко?

Женската фудбалска репрезентација на Иран обезбедиј пласман на Азискиот куп, но скандалозно помина нивниот последен натпревар во кој на пенали го совладаа Јордан, но челниците на Фудбалската федерација на Јордан (ЈФА) побараа од Азиската фудбалска конфедерација (АФЦ) да провери дали голманката на Иран, Зорех Кудаеи е навистина жена. Претседателот на ЈФА, Али Бин ал-Хусеин на …

Скандал во најава: Дали голманката на Иран е женско или машко? Read More »