Tag : железнички

Вести Економија

Еве како изгледа најдолгиот железнички тунел кој наскоро треба да биде отворен (ВИДЕО)

Слободен печат
Работата на илјадници метри долгата брза пруга под швајцарските Алпи е при крај. Во самото средиште на оваа делница се наоѓа најдолгиот железнички тунел на...
Вести Економија Слајдер

Постигнат договор за прекин на блокадата на железничкиот транспорт

МИА
Нормализиран е железничкиот товарен сообраќај, а патничкиот ќе биде во функција по полноќ, откако по петдневниот прекин на работата попладнево е постигнат договор помеѓу машиновозачите...
Вести Економија

По изборите ќе започнат реформите во железничкиот сектор

Слободен печат
И покрај тоа што беше ветено дека ќе биде изработена до крајот на 2019 година, анализата за преструктурирање на Железници на РСМ – Транспорт и...