Tag : жарко пешевски

Ракомет Спорт

Пешевски со фантастична партија против Лемго во Бундеслигата

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен пикер Жарко Пешевски денеска блескаше во дресот на Штутгарт во рамките од четвртото коло од најсилната германска ракометна лига. Неговиот клуб ремизираше дома...
Ракомет Спорт

Пешевски: Одбраната ќе го реши дуелот со Чешка

Слободен печат
Пикерот на ракометната репрезентација на Македонија, Жарко Пешевски, смета дека во наредното второ коло на ЕП, против селекцијата на Чешка, одлучувачки фактор за крајниот исход...
Ракомет Спорт

Пешевски од Мотор Запорожје се сели во Бундеслигата

Пешевски оваа сезона настапуваше за екипите на Мотор Запорожје, а во наредната ќе направи трансфер во најсилната ракометна лига на светот. Денска им се заблагодари...