24.8 C
Скопје

Tag : здравствена состојба

Вести Свет Слајдер

Франција го укина полицискиот час, подобрена здравствената состојба во земјата

Слободен печат
Полицискиот час е укинат во Франција оваа недела, 245 дена по неговото влегување во сила. Насекаде на територијата, сега е можно слободно движење по 23...
Вести Свет Слајдер

Судскиот процес за Берлускони се одложи поради неговата влошена здравствена состојба

Слободен печат
Судскиот процес против поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, поради мито на сведоци, беше одложен денес, бидејќи тој е тешко болен, рече обвинителот. Берлускони (84) годинава...
Вести Свет Слајдер

Михајлова: Се влошува здравствената состојба на Навални

Слободен печат
Олга Михајлова, адвокатка на рускиот опозиционер Алексеј Навални, тврди дека неговата здравствена состојба е влошена, откако е префрлен во казнената колонија Покров. Таа тврди дека...
Останатo Спорт

Здравствената состојба на Шумахер повеќе не е мистерија, наскоро ќе оди на операција

Слободен печат
Лечењето на седумкратниот Формула 1 шампиоин, Михаел Шумахер ќе продолжи со операција на мозокот, пренесуваат италијанските медиуми. Дека над Шумахер ќе биде извршен нов оперативен...
Вести Македонија

Двајцата пациенти на кои им беше трансплатиран бубрег се во добра здравствена состојба

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за...
Останатo Спорт

Знам се за здравствената состојба на Шумахер, но…

Слободен печат
Маса и Шумахер беа тимски колеги во Ферари во 2006 година, а потоа Германецот беше дел од италијанскиот тим како советник на возачите и инженерскиот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пациентот во ГОБ „8 Септември”, кој беше тргнат од респиратор, е во добра здравствена состојба

МИА Агенција
Триесет и седумгодишниот пациент со Ковид-19, кој вчера беше тргнат од респираторна машина во Градската општа болница „8 Септември”, е во добра здравствена состојба, изјави...
Вести Свет Слајдер

Пјонгјанг не ги коментира наводите за здраствената состојба на Ким Џонг-ун

Слободен печат
Откако вчера се појавија различни информации за севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, се уште нема официјална потврда за неговата здраствена состојба од Пјонгјанг. Дел од медиумите...
Спорт Фудбал

Заразен фудбалер од коронавирус открива: Моето тело поминува низ пекол

Слободен печат
Еден од позитивните на коронавирус е и фудбалерот на англиски нисколигаш, Нејтан Елдер кој објаснува во каква состојба е телото додека се бори со опасниот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

МНР: Македонските државјани на крузерот „Дајмонд Принцес“ се во добра здравствена состојба

Слободен печат
Министерство за надворешни работи соопшти дека македонските државјани кои се наоѓаат на крузерот кој е под карантин „Дајмонд Принцес“ се во добра здравствена состојба. „Информираме...