Tag : западна конференција

Кошарка Спорт

НБА: „Меч топка“ за Лејкерс, Нагетси немаат право на грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес Лејкерс се на една победа од пласман големото финале во НБА, има предност од 3:1 во НБА плеј-оф серијата во финалето на Западната...
Кошарка Слајдер Спорт

НБА: Јокиќ со „трипл-дабл“ во неверојатниот пресврт на Денвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер направија огромен успех, откако во седмиот решавачки натпревар ја совладаа екипата (4:3) на ЛА Клиперс со 104:89 и се пласираа во финалето...
Кошарка Спорт

Комплетниот распоред за враќање на сезоната во НБА

Слободен печат
НБА лигата со 22 екипи (13 од Западот и девет од Истокот) ќе ја продолжат сезоната во Дизниленд во Орландо. Како што информира, репортерот на...