20 C
Скопје

Tag : загадено

Вести Свет

Пандемијата го прочисти воздухот, во светот пад на емисиите на јаглерод диоксид

МИА Агенција
Во светот е регистриран најголем пад на емисиите на јаглерод диоксд, а тоа е резултат на глобалните рестриктивни мерки воведени поради пандемијата со новиот коронавирус....
Вести Македонија

Им нема спас на тетовци: Повторно дишат најзагаден воздух

Слободен печат
Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава воздухот е најзагаден во Тетово, а веднаш после него е Куманово и скопската општина Центар, па потоа Карпош,...
Вести Скопје

Треска, некогаш убавица, денес претворена во депонија за отпад (ФОТО)

Слободен печат
Некогаш туристичка атракција на главниот град, додека денес е депонија за отпад. Вештачкото езеро Треска, кое се наоѓа на периферијата на Скопје, останува омилено место...