Tag : Втор бран

Вести Свет

Холандија загрижена за вториот бран на коронавирус, ќе се воведуваат нови мерки

Слободен печат
Вториот бран на коронавирус во Холандија многу загрижува и ќе треба да се воведат нови ограничувачки мерки, изјави денеска холандскиот премиер Марк Руте. Тој ја...
Вести Свет

Црн ден во Велика Британија: Рекордни 6.643 случаи на ковид-19 за 24 часа

Слободен печат
Британија пријави 6.643 нови случаи на зараза со ковид-19, што, според официјалните податоци, претставува рекорден број на инфицирани лица за еден ден и претставува знак...
Вести Свет

ЕУ бара решителна борба против ковид-19 во вториот бран за да се избегне реприза на првиот

Слободен печат
Еврокомесарката за здравство, Стела Киријакидис денеска побара од земјите-членки да наложат рестриктивни мерки во борбата со вториот бран на ковид-19. – Во некои земји-членки, ситуацијата...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Во обид да избегнат судир на втор бран на Ковид-19 и сезонски грип: Азиските земји се подготвуваат за агресивна вакцинација

Слободен печат
Дел од државите на азискиот континент, нешто порано од вообичаеното, подготвуваат агресивни кампањи за вакцинација против грип, стравувајќи дека избувнувањето на епидемијата на сезонски грип...
Вести Свет

Британски здравствени стручњаци тврдат: Доаѓа втор бран на Ковид-19

Слободен печат
Британскиот министер за здравство, Мет Хенкок најави заострување на ограничувањата против Ковид-19 во град на северот на земјата додека водечки здравствени стручњаци на Островот предупредуваат...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Сите зборуваат за вториот бран на коронавирусот: Како да се подготвиме?

Слободен печат
Со доаѓањето на постуденото време доаѓа и опасност од втор бран на коронавирусот. Докторите од Велика Британија советуваат дека губењето на килограмите пред есента и...
Вести Свет

Шпанија веројатно е погодена од втор бран на Ковид-19

Слободен печат
Шпанските здравствени власти предупредија дека е можно да се случува вториот бран на Ковид-19, бидејќи Франција, Германија и Белгија пријавија пораст на новозаболени лица. Шпанското...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Подгответе се за вториот бран на коронавирус

Слободен печат
Извесно е дека ќе има втор бран на коронавирусот наесен, и тоа во придружба со многубројни „пријатели“ – мали сипаници, грип и други инфекции. Секоја...
Вести Свет Слајдер

ЕК: Втор бран на епидемијата е неизбежен

Слободен печат
Втор бран на епидемијата на Ковид-19 е неизбежен, изјави денеска еврокомесарката за здравство Стела Киријакидис и додаде дека е важно на следниот карантин да му...
Вести Свет Слајдер

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОГНОЗИ: Најлошото сценарио за Велика Британија е 120.000 мртви од Ковид-19 во вториот бран

Слободен печат
Велика Британија може да се соочи со втор, посмртоносен бран на Ковид-19, оваа зима, а се предвидува дека во најлошото сценарио бројот на починати ќе...