18 C
Скопје

Tag : возење

Вести Хроника

ВИДЕО l 144 сообраќајни прекршоци во Скопје, 63 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Хроника

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

118 санкционирани возачи во Скопје, 30 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

53 прекршувања на забраната за движење

Горан Наумовски
Од 21 часот (03.05.2021) до 5 часот (04.05.2021) констатирано е дека 53 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак,...
Хроника

103 санкции за брзо возење во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Вести Хроника

170 сообраќајни прекршоци во Скопје, 84 за брзо возење, 45 санкционирани мотоциклисти

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.05) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Вести Македонија

РСБСП: Да се вози внимателно и одговорно за време на празниците

Слободен печат
Републичкиот совет за безбеднст на сообраќајот на патиштата (РСБСП) во пресрет на претстојните велигденски и првомајски празници, апелира грѓаните да возат внимателно и одговорно и...
Хроника

187 сообраќајни прекршоци во Скопје, 34 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

118 сообраќајни прекршоци во Скопје, 43 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

МВР во еден ден казни 815 возачи за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден Министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина повеќе од дозволената...