Tag : возење

Вести Скопје Слајдер

Скопје денеска со посебен сообраќаен режим

Слободен печат
Поради најавен протест денеска од 15 часот до завршување,  во централното подрачје на град Скопје, ќе биде воспоставен посебен сообраќаен режим, информираат од СВР Скопје....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Правила за безбедно возење кои секој возач треба да ги почитува

Јасмина Кантарџиева Димков
Постојат неколку правила за безбедно возење кои секој возач би требало да ги почитува. Оптималната положба при возењето ќе ви овозможи да се чувствувате поудобно...
Забава Магазин Магазин слајдер

Пијана медицинска сестра возела 11 километри во погрешна насока на автопат! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Една медицинска сестра возела под дејство на алкохол во погрешна насока повеќе од 11 километри (7 милји), избегнувајќи возила кои доаѓаат накај неа, пред да...
Магазин Магазин слајдер

Дивеел со 160 км/ч и ЈА ЛАЖЕЛ полицијата дека брза да се тестира за КОРОНАВИРУСОТ – казната која ја доби е тотален хит!

Слободен печат
Несовесните возачи ја злоупотребуваат пандемијата на коронавирусот… Во околината на Сиднеј, австралиската полиција фати еден возач (35) со „ламбурџини хуракан“, кој возел со брзина од...
Вести Свет Слајдер

Москва: Нема возење автомобил без посебна пропусница

Горан Наумовски
Секој што сака да вози автомобил во Москва, ќе мора да побара дозвола, изјави синоќа градоначалникот на главниот град на Русија, Сергеј Собијан, додавајќи дека...
Вести Македонија

ВНИМАВАЈТЕ КАКО ВОЗИТЕ: Магла на повеќе патни правци во државава

Слободен печат
Намалена видливост на патните правци поради магла до 50 метри има на патниот правец Тетово – село Гајре, Кула – Катланово, Охрид, Струга, Штип и...
Хроника

Излета возило од патот Ресен – Охрид, повредени возачот и сопатничката

Слободен печат
Вчера во 09,15 часот било пријавено дека на магистралниот пат Ресен – Охрид, А.А.(30) од Прилеп, управувајќи патничко возило „рено меган“, со прилепски регистарски ознаки,...
Вести Македонија

Маглата ја намали видливоста во некои делови од земјата, внимавајте како возите

Слободен печат
Поради магла намалена видливост од 50 до 100 метри има во Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп, Охрид, Ресен, Македонски Брод, Страцин, а до 30 метри кај...
Вести Македонија

Сообраќајот по наместа влажни коловози

Слободен печат
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез...
Вести Скопје

Ново пролонгирање, билетот за едно возење ќе се продава од јануари

За разлика од многу европски метрополи, во Скопје, и покрај најавите за воведување, се уште не постои билет за едно возење во автобус. Ваков билет...