• володомир зеленски

Зеленски: Украина не треба да чека со години за да влезе во ЕУ

Украинскиот претседател Володомир Зеленски вели дека Украина не треба да чека со години за да се приклучи во Европската Унија, пренесува Би-Би-Си. „Мораме брзо да го поминеме овој пат“, рече тој, додавајќи дека нападот на Одеса ја зајакна итноста за пристапување во ЕУ. „Ги повикувам сите што имаат владини функции да ја видат својата должност, …

Зеленски: Украина не треба да чека со години за да влезе во ЕУ Read More »