• вирџил абло

ФОТО | Двесте пара патики на „Луј Витон“ продадени за 25 милиони долари

Аукциската куќа „Сотби“ во средата објави дека 200 пара патики „Луј Витон“ и „Најк“ (Ер Форс 1), од аукцијата, кои ги дизајнираше починатиот дизајнер Вирџил Абло, се продадени за вкупно 25 милиони долари, пренесува „Гардијан“. Портпаролот на аукциската куќа изјави за АФП дека за еден пар најмногу платено – повеќе од 350.000 долари во текот …

ФОТО | Двесте пара патики на „Луј Витон“ продадени за 25 милиони долари Read More »