Tag : винисиус жуниор

Спорт Фудбал

Барди го одигра целиот меч, бодовите за Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат
Составот од Валенсија го претрпе и третиот пораз откако денеска во четвртото коло на шпанската „Ла Лига“ загуби како домаќин од „кралскиот“ клуб. Македонскиот репрезентативец...
Спорт Фудбал

Реал едвај го победи Ваљадолид, Винисиус Жуниор погоди за три бода (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид едвај го совладаа Ваљадолид со минимални 1:0 во рамките на четвртото коло од Ла Лига. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан,...
Спорт Фудбал

Синот му направи проблем на Модриќ: Викни го татко ти да му напишам казна 

Слободен печат
Во Шпанија која е најпогодена земја во Европа од пандемијата на коронавирусот со 190.000 заразени лица, Владата воведе задолжителен карантин. Полицијата постојано патролира низ улиците...
Спорт Фудбал

Тајната на триумфот на Реал, Роналдо на полувремето влезе во соблекувалната

Зоран Спасоски
Во првото полувреме од „Ел Класико“, Барселона беше подобар тим, имаше дури три изгледни шанси за да постигне гол и да го замолкне „Сантојаго Бернабеу“,...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид е новиот лидер во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во шестото коло од најсилната шпанска фудбалска лига составот на Реал Мадрид на својот „Сантјаго Бернабеу“ со резултат 2:0 ја совлада Осасуна. Во 36...