Tag : Викиликс

Вести Свет

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат
Основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж се пожалил дека не може да го следи сослушувањето за неговата екстрадиција во САД, додека неговите адвокати докажуваат дека Британија...
Вести Свет

Животот на Асанж е во опасност

Горан Наумовски
Третманот кон Џулијан Асанж, основачот на Викиликс го загрозува неговиот живот. Ова го оцени известувачот на ОН за тортура, Нилс Мелцер. Тој изрази загриженост поради...
Вести Свет

Дезориентираниот Асанж не може да размислува поради лошите услови во затворот во Лондон

Слободен печат
Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, вчера се појави пред судот во Лондон. Изворите наведуваат дека Џулијан (48), кој помина дури седум години во зградата на...
Вести Свет

ПРВАТА СНИМКА од Асанж по повеќе месеци поминати во затвор: Основачот на „Викиликс“ видно ОСЛАБЕН И ИЗМОРЕН (ВИДЕО)

Слободен печат
Основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж се појави денеска пред судот во Лондон за закажаното рочиште за неговата екстрадиција во САД кои го обвинуваат за шпионажа,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ЕКСКЛУЗИВЕН ДОКУМЕНТ НА ВИКИЛИКС ОТКРИВА: Еве кој ја уништил американската база на Месечината, не сме сами, таму има уште некој!

Слободен печат
Идејата дека на Месечината можеби се случува нешто чудно, воопшто не е невозможна. Документот на Викиликс: „Извештај за уништувањето на тајната база на Месечината, кое...
Вести Свет

Кристин Асанж: Сурово и незаконски го убиваат мојот син

Слободен печат
Мајката на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, Кристин Асанж, изјавила дека Владата на Велика Британија и САД го убиваат нејзиниот син, поради разоткривањето на злосторствата...
Вести Свет

ВИКИЛИКС СЕ ОДМАЗДУВА – Објавија снимки од лажно слетување на Месечината (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради апсењето на Џулијан Асанж, Викиликс во знак на одмазда објави видео кое наводно покажува дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно...
Вести Свет

Викиликс на Твитер: САД сакаат да го осудат Асанж на смртна казна

Слободен печат
Американските власти сакаат да го обвинат основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, за шпионажа за да биде осуден на смрт, објави Викиликс на Твитер. Викиликс вели...
Вести Свет

Асанж ја користел амбасадата на Еквадор како центар за шпионажа

Слободен печат
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, неколкупати ги прекршил условите за азил и се обидел да ја искористи амбасадата на Еквадор во Лондон како центар за...
MacedonianAlbanian