Tag : велосипеди

Хроника

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Двајца малолетници се здобиле со телесни повреди откако доживеале сообраќајна несреќа, односно се судриле во своите велосипеди. Вчера во 13 часот било пријавено дека на...
Вести Скопје Слајдер

Наумовски: Неможност за аплицирање за велосипеди и тротинети по електронски пат, за неколку дена ќе заврши повикот (ВИДЕО)

Слободен печат
Долга колона граѓани кои чекаат ред за влез во барака 16 се забележуваат втор ден по ред, откако Град Скопје го објави повикот за аплицирање...
Вести Скопје Слајдер

Субвенциите за велосипед и тротинет предизвикаа гужва пред бараките на Град Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Град Скопје денес ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Поради тоа редица граѓани се собраа пред...
Вести Регион

Субвенции за Грците за купување електрични автомобили, мотори и велосипеди

МИА Агенција
Еколошки бонус, односно субвенција за физички лица, за компании и за такси возила, за набавка на електрични автомобили, мотори, велосипеди и мали комбиња, предвидено е...
Вести Македонија

Општина Велес од 27 мај ќе дава субвенции за велосипеди и сончеви колектори

Слободен печат
Советот на Општина Велес, на предлог на градоначалникот Аце Коцевски донесе одлука за субвенционирање на купен велосипед од страна на физички лица во вредност до три илјади денари,...
Вести Скопје

Наскоро субвенции за велосипеди и електрични тротинети за скопјани

Слободен печат
Градот Скопје наскоро ќе објави повик за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет оваа година, како што соопшти Град Скопје,...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

„На точак“: Се штеди секој сантиметар за пешачење и возење велосипед

Градовите во светот за време на пандемија прошируваат пешачки и велосипедски патеки, а Град Скопје ја користи можноста да ги изведе најтесните и најнеудобни велосипедски...
Вести Скопје

Објавени субвенциите за купување на велосипеди и електрични тротинети во Карпош

Слободен печат
Општина Карпош го објави Јавниот оглас за одобрување субвенции на жителите на Општина Карпош, за купување на велосипеди и електрични тротинети. Право да аплицираат на...
Вести Скопје

Познати добитниците на субвенции од општина Аеродром

Слободен печат
Општина Аеродром ги избра добитниците на субвенции за набавка на велосипеди, инвертер-клими и печки на пелети по јавните повици што беа објавени на крајот од...
Вести Скопје

Околу две илјади лица возеa велосипеди низ Скопје

Слободен печат
Околу 2.000 луѓе беа пријавени на Скопје на точак. Тие ги возеа своите велосипеди на караванот кој се одржува втора година по ред. Скопје покажа...