• вакцинирани

Песков: Сите лица од потесниот круг на Путин се вакцинирани

Речиси сите лица од потесниот круг на рускиот претседател Владимир Путин се вакцинирани против корона вирусот, иако во Кремљ немаше планирана вакцинација и ревакцинација, истакна денеска портпаролот на претседателот Дмитриј Песков, пренесува АП.  „Се разбира, речиси сите од потесниот круг на Путин се вакцинирани – изјави Песков за новинарите.  Тој вели дека не го знае …

Песков: Сите лица од потесниот круг на Путин се вакцинирани Read More »