Tag : уцена

Хроника

Уапсен тетовец, уценувал жена од Пирок со компромитирачки фотографии

Полициски службеници од СВР Тетово вчера околу 13.30 часот го лишија од слобода А.И.(32) од с.Пирок, тетовско, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело...
Хроника

Приведени две лица кои барале пари од девојка за да не објават компромитирачки содржини

Слободен печат
Денеска (09.11.2020) по добиена пријава од 19-годишна девојка дека била уценувана од две лица да им даде пари за да не објават компромитирачки содржини за...
Хроника

Тетовец со пиштол се заканувал и барал пари од своја сограѓанка

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.К.(33) од село Требош, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. -Пријавениот во текот на...
Забава Магазин

Го уценувала со секс-снимка и голи фотографии и сега поради тоа мора да плати 196.000 евра (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката и поранешен модел Кејти Прајс (41) е осудена да му плати на поранешниот сопруг, борецот Алекс Рид 28.000 евра откако во јавноста протече секс-снимка...
Хроника

Притвор за битолчанка, го уценувала поранешниот љубовник со компромитирачки фотографии

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 34-годишна битолчанка, поради основано сомнение дека го сторила кривичното дело – Уцена од член 259 став 1 од...
Вести Регион Слајдер

Хрватска: Уапсени шефови на неделник и портал, уценувале познат лекар

Слободен печат
Поради сомнение дека извршиле кривично дело обид за изнуда, загрепската полиција вчера го привела главниот уредник на неделникот „7Dnevno“ и порталот „dnevno.hr“ Марко Цигој, и...
Вести Свет

Доналд Трамп обвинет за уцена во скандалот со Украина

Слободен печат
Претседавачот со Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, го обвини американскиот претседател Доналд Трамп за уцена во скандалот со Украина, што тој, како што...
Вести Свет

Зеленски: Немаше уцена во телефонскиот разговор со Трамп

Слободен печат
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека немало уцени за време на телефонскиот разговор со Доналд Трамп, што придонесе за покренување истрага за отповикување на...
Вести Регион

Молер имал афера со оженет бизнисмен од кого барал пари

Белградската полиција го уапсила молерот И.Р. (32), под сомнение дека уценувал муштерија. Според сознанија на Телеграф, молерот и бизнисменот се запознале кога мајсторот дошол за...
Еспресо Шоу биз

ЈЕЛЕНА ПОЛУДЕ: Врањеш ја уценува со висока сума за да ја повлече тужбата

Слободен печат
Адвокатските канцеларии кои ги застапуваат, веќе со месеци се обидуваат да најдат решение за спогодба меѓу Јелена и Огњен...