6.8 C
Скопје

Tag : тужат

Магазин Магазин слајдер Сцена

Со дрон го снимале 14-месечниот Арчи – Хари и Меган ги тужат медиумите поради папарацо фотографии

Слободен печат
Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, поднеле тужба во САД против неименуван фотограф што наводно се обидувал да го снима и да го...
Вести Економија

Судот пресече: Изманипулираните купци може да го тужат „Фолксваген“ таму каде што го купиле возилото

Слободен печат
Сите кои што купиле автомобил „Фолксваген“ во кој е инсталиранспорниот софтвер за залажување на тестовите за емисија на гасови, може да го тужат производителот во...