10.8 C
Скопје

Tag : трифонов

Вести Регион

Анкета: Разликата меѓу „Има таков народ“ и ГЕРБ е помала од еден процент

Слободен печат
На евентуални предвремени парламентарни избори во Бугарија, „Има таков народ” се приближува до ГЕРБ и разликата е помала од еден процент, покажува истражувањето на јавното...
Вести Регион

Трифонов му одговори на Борисов: Не сум страшливец, не можеме да формираме стабилен кабинет

Слободен печат
Во видео коментар на Фејсбук, лидерот на партијата „Има таков народ”, Слави Трифонов, изјави дека не бега од одговорноста. Како што јави дописникот на МИА...
Вести Регион

Реакции на парламентарни партии во Бугарија по одлуката на Трифонов да го врати мандатот за состав на влада

Слободен печат
Пратеникот од Бугарската социјалистичка партија Филип Попов изјави дека не е изненаден од одлуката на партијата „Има таков народ” и нејзиниот лидер Слави Трифонов да...
Вести Регион

Трифонов: ГЕРБ е токсична партија и треба да исчезне од бугарскиот политички живот

Слободен печат
Лидерот на партијата „Има таков народ”, Слави Трифонов, на Фејсбук најави дека нема да бара поддршка во актуелниот бугарски Парламент за воведување мнозински изборен систем...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ќе зажалите по Борисов, Захариева и Каракачанов!

Соња Христовска Угриновска
Неизвесноста кој ќе формира влада во Бугарија и опцијата таму наесен да се одржат нови парламентарни избори ја стеснува шансата за евроинтеграциски пробив на Македонија...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Прогноза на политикологот Славев: Трифонов ќе го врати мандатот доколку му биде доделен

Слободен печат
Според политикологот Теодор Славев, она што привлекува внимание во Бугарија во овој момент е тишината на партијата на Слави Трифонов, бидејќи од „Има таков народ”...
Вести Регион Слајдер

Борисов побара од Трифонов да формира влада, ГЕРБ е подготвен да даде 10 пратеници за поддршка

Слободен печат
Премиерот во заминување и лидер на партијата ГЕРБ, која освои најмногу гласови на неделните парламентарни избори во Бугарија, Бојко Борисов, денеска го повика Слави Трифонов...
Колумни

Во залез ерата на Борисов, Трифонов е новиот зрак на надеж

Благојче Атанасоски
Завршија и тие долгоочекувани кај нас редовни бугарски парламентарни избори, но по нив толку се измешаа картите на бугарската „покерско“ политичка маса, што веднаш тамошните...
Вести Регион Слајдер

БСП би поддржала влада предводена од Слави Трифонов

Слободен печат
БСП би ја поддржала владата на второпласираната партија на парламантерните избори во Бугарија, од неделата, на шоуменот Слави Трифонов – „Има таков народ”, во која...