• тричковски

Кривична пријава против новинарот Тричковски за ширење навреди и закани кон Мицкоски

Министерството за внатрешни работи соопшти дека е поднесена кривична пријава против колумнистот Бранко Тричковски под основано сомнение дека  „ширел навредлива и заканувачка содржина кон претседател на политичка партија“. Од МВР го посочуваат неговиот статус на Фејсбук од 13 април во кој Тричковски пишува за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кој илустрира ситуација во која тој би …

Кривична пријава против новинарот Тричковски за ширење навреди и закани кон Мицкоски Read More »