Tag : тортиља

Магазин Магазин слајдер Храна

Не се заморувајте, направете си супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Слободен печат
Доколку сте гладни навечер, а уморни сте од готвењето, тогаш ова е идеалниот рецепт за вас. Брза подготовка, а сепак превкусно. Состојки: – 2 тортиљи...
Магазин Магазин слајдер Храна

Што треба да знаете кога нарачувате мексиканска храна: Една состојка, а девет различни јадења

Слободен печат
Тортилјата е навистина основата на мексиканската кујна, а начинот на кој таа се полни, витка и термички се обработува многу се разликува. Токму од тоа...
Еспресо Храна

Префинети тортиља сендвичиња

Слободен печат
Лесен ручек, кој секој може да го приготви и да ужива…тортиља сендвичиња Потребни состојки: 8 готови ториљи 500 г пилешко бело месо 200 г излупени...