• Торнадо

ВИДЕО: Големо невреме на Сицилија, едно лице мртво

Едно лице загина во силно невреме што ја погоди јужна Сицилија. Обилните дождови оштетија имот, а водата ги поплави улиците и ги принуди властите да ги затворат училиштата, пренесува Ројтерс. Huge Tornado hits Several Parts of Italy, 1 Killed.Massive Damage due to Tornado in Sicily, Modica#Italy #Sicily #Modica #Trapani #ItalyStorm #Tornado #Tornadoes #ItalyTornado #Viral #Weather …

ВИДЕО: Големо невреме на Сицилија, едно лице мртво Read More »