29 C
Скопје

Tag : томас тухел

Спорт Фудбал

Тухел пресреќен по победата над Сити: Овој тим на Челси одбива да загуби

Слободен печат
Менаџерот на Челси, Томас Тухел е задоволен од карактерот кој го покажаа неговите фудбалери во дербито против Манчестер сити. Челси славеше со 2:1 на гостувањето...
Спорт Фудбал

ЛШ: Челси или Реал Мадрид, кој ќе биде вториот патник за Истанбул?

Слободен печат
Фудбалерите на Челси и Реал Мадрид денеска од 21.00 часот на „Стемфорд Бриџ“ во Лондон ќе го играат реванш натпреварот од полуфиналето во Лигата на...
Спорт Фудбал

Марсело: Смирени сме, веруваме, во Лондон ќе се бориме до крај!

Слободен печат
Реал Мадрид и Челси одиграа 1:1 во првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите и сигурно очекуваме еден возбудлив реванш за пласман во големото...
Спорт Фудбал

ЛШ: „Бунтовниците“ играат за финале во натпреварување кое сакаа да го уништат

Слободен печат
Возбудувањата во Лигата на шампионите повторно се во центарот на вниманието на фудбалската јавност откако минатата недела фокусот беше на Суперлигата која ја формираа 12...
Спорт Фудбал

Тухел избра нов напаѓач за Челси, фановите во транс

Слободен печат
Екипата на Челси планира да биде активна во летниот преоден рок и да ги исправи грешките кои ги направи минатото лето. На инсистираше на поранешниот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Торпедиран“ Челси, прими пет гола на Стемфорд Бриџ!

Слободен печат
Фудбалерите на Челси денеска изненадувачки убедливо со 2:5 загубија од екипата на Вест Бромвич во рамките од 30 коло во Премиер лигата. Ова е прв...
Спорт Фудбал

Менаџерот на Челси во одбрана на Вернер: За Тухел досадни се критиките!

Слободен печат
Менаџерот на Челси, Томас Тухел застана во одбрана на својот играч Тимо Вернер кој доби многу критики после пропуштената шанса против Македонија во Дуизбург во...
Спорт Фудбал

Доколку Тухел пристигнеше порано Челси ќе се бореше за титулата

Слободен печат
Фудбалерите на Челси го совладаа Евертон со 2:0 во заостанат натпревар во Премиер лигата. Челси против Евертон дојде до шестата победа во Премиер лигата откако...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Конечно Вернер, Челси подобар и од Њукасл!

Слободен печат
Во 24 коло од Премиер лигата составот на Челси запиша домашен триумф против Њукасл со резултат 2:0. Со овој успех продолжена е одличната серија на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Челси триумфираше во дербито против Тотенхем!

Слободен печат
Денеска во 22 коло од Премиер лигата составот на Челси славеше на гостувањето кај Тотенхем со резултат 0:1. Единствениот погодок на мечот во Лондон се...