Tag : тиват

Останатo Спорт

Недвижнините на Ѓоковиќ, вила на езеро и кралски пентхаус (ФОТО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ денеска го прославува 33. роденден и уште сега се вбројува меѓу најдобрите тенисери во историјата. Неверојатната кариера во која досега освои 17 грен...
Еспресо Шоу биз

Наташа Беквалац пееше „Дојди мама“, па го поткрена фустанот и покажа нешто повеќе (ВИДЕО)

Слободен печат
Наташа Беквалац на големо се подготвува за солистичкиот концерт кој ќе го одржи на 14 фебруари во белградската Арена. Па, така таа во понеделникот на...
Вести Регион

ПОЖАР КАЈ ТИВАТ: Гори јахта, пожарникарите вложуваат напори да го изгаснат огнот

Слободен печат
Во морето пред Порто Монтенегро избил пожар на една јахта кој го гаснат пожарникари од Тиват и припадници на Службата на маринците на Порто Монтенегро,...