Tag : тинејџери

Вести Свет

Се урна пешачки мост во Индонезија, загинаа најмалку девет тинејџери

Слободен печат
Најмалку девет лица се удавија во надојдена река откако се урнал пешачки мост на индонезискиот остров Суматра, соопштија денеска локалните власти. Девет тела биле извлечени...
Еспресо Магазин Шоу биз

Tинејџери го слушале албумот на „Џудас прист“, па пукале во себе: Песната им кажала да се убијат?

Слободен печат
Два фана на бендот „Џудас прист“, Рејмонф Белкнап и Џејмс Венс си пукале во глава откако го ислушале албумот на овој бенд „Stained Class” на...
Вести Регион

МЕРКИТЕ ФУНКЦИОНИРААТ: Хрватските тинејџери пијат сè помалку алкохол

Слободен печат
Во последните неколку години во Хрватска е забележан тренд на намалување на опивањето на тинејџерите, иако е сè уште висок процентот на младите луѓе кои...
Вести Свет

ДВАЈЦА ТИНЕЈЏЕРИ УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ПРЕД УЧИЛИШТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА: Децата мирно седеле во паркирано комбе, се истражува мотивот (ВИДЕО)

Слободен печат
Две момчиња од 11 и 14 години биле убиени во пукање, додека седеле во комбе на паркингот од основно учлиште во Северна Калифорнија, јавуваат американските...
Вести Свет

Убиени двајца тинејџери, момчето-убиец се самоуби

МИА Агенција
Шеснаесетгодишниот тинејџер, кој уби двајца ученици и повреди три лица во дворот во средно училиште кај Лос Анџелес, починал од здобиените повреди. Момчето се застрела...
Автомагазин Магазин

Произведено првото електрично возило во Косово, „создавачите” се пет тинејџери (ФОТО)

Слободен печат
Пет тинејџери од Ѓаковица, Косово поддржани од фондацијата „Боневет“ и уште неколку донатори успеаја да изградат електричен автомобил. За да направат ваков автомобил им беа...
Хроника

Тинејџери претепале и ограбиле момче

Горан Наумовски
Полицајци од Тетово ноќеска ги уапсиле Ј.Г.(19) и 17-годишник од Тетово. Тие претходниот ден околу 23 часот на улицата „Иво Лола Рибар“ физички го нападнале...
Вести Свет

ТИНЕЈЏЕР ДО СМРТ ИЗБОДЕН ВО ЊУЈОРК: Сведоците наместо да му помогнат само снимале! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Набрзо откако завршила наставата, во понеделникот во близина на средното школо „Оушнсајд“ во Њујорк се случило убиство. Група тинејџери го нападнал и претепала 16-годишниот Кашини...
Вести Свет

Што кријат Американците? Двајца холандски тинејџери уапсени во близина на мистериозната „Област 51“

Слободен печат
Двајцата пријатели од Холандија само сакале да видат што е толку фасцинантно за мистериозната „Област 51“ пред да ги напуштат Соединетите Американски Држави и да...
Вести Свет

Австралијците ги напуштаат домовите: Тинејџери ги подметнале пожарите?

Слободен печат
За пожарите кои беснеат во Австралија осомничено е 21-годишно момче, а две тинејџерки исто така биле испитани поради еден пожар во австралиската држава Квинсленд, соопштила...