17.8 C
Скопје

Tag : тим на коло

Спорт Фудбал

Само Меси има повисока оценка од Барди во тимот на колото (ФОТО)

Слободен печат
Уште еден одличен натпревар за македонскиот репрезентативец во „Ла Лига“ за екипата на Леванте. Енис Барди успеа да запише два голови во гостинската победа на...
Спорт Фудбал

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат
Нашиот репрезентативец и на 36 голови е во врвна голгетерска форма, а тоа го докажува во дресот на Џенова. Неговиот клуб се бори за опстанок...
Ракомет Спорт

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат
Изминатиот викенд Вардар успеа со победата над Мотор Запорожје и официјално да го обезбеди пласманот во осминафиналето во ракометната Лига на шампионите. Македонскиот и европски...
Спорт Фудбал

Идеалниот тим на „Ла Лига“: Каде се играчите на Барса? (ФОТО)

Слободен печат
Каталонскиот гигант кој е бранител на титулата во шампионатот беше изненадувачки поразен со 0:1, голот беше дело на Ариц Адуриз. Реал и Атлетико Мадрид запишаа...