Tag : тетовец

Хроника

Тетовец обљубил три девојчиња

Вчера во 12.30 часот во полициската станица во Тетово, три жени од тетовско село пријавиле дека Ф.А. (43) од нивното село извршил обљуба врз нивните...
Хроника

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(28) од тетовско село, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“...
Хроника

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против T.Б.(51) од село Слатино, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба на електрична енергија, топлинска...
Хроника

Тетовец со автомобилот удрил во бетонски столб

Вчера во 18.15 часот на локалниот пат село Фалише – Тетово, патничко возило „фолксваген пасат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(23) од Тетово, изгубило...
Хроника

Тетовец загина сечејќи дрва

Вчера во тетовската полиција е пријавено дека на нива во месноста „Гомуша“, атар на селото Требош, при сечење на дрво со моторна пила, во присуство...
Хроника

Тетовец се заканувал со пиштол бидејќи медицинската сестра му наплатила болнички услуги

Слободен печат
Инцидент се случи синоќа во тетовската Клиничка болница, пишува сдк.мк. СВР Тетово, информира дека вчера околу 12:30 часот, 24-годишниот Ф. Ш. од тетовското село Боговиње...
Хроника

Тројца скопјани и тетовец уапсени за дрога

Четири лица биле уапсени на територијата на Македонија вчера, откако кај нив била пронајдена дрога, информира МВР. Вчера во 20.45 часот во Тетово, полициски службеници...
Вести Македонија

Тетовец на својот новороден син му го дал името УЧК

Слободен печат
Тетовецот Алберт Руфати на синот му го дал името УЧК во спомен на своето војување прво во Косово, а потоа и во Македонија, објави порталот...
Хроника

Кривична за тетовец кој силувал малолетничка

МИА Агенција
Тетово, 1 октомври 2019 (МИА) – СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(22) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување”....
Вести Ви Препорачуваме Економија

Гравот „тетовец” го има сè помалку на нивите и се продава сè поскапо

МИА Агенција
Препознатливиот грав „тетовец” периодов се продава по значително висока цена од 300 денари за еден килограм. На зелениот пазар во Тетово 300 денари е гравот...