20 C
Скопје

Tag : терасата

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Засадете го ова цвеќе на терасата или во градината и претворете го летото во магија: Мини розите ќе доминираат оваа сезона!

Слободен печат
Цвеќе кое ќе го разубави секое катче… Мини розите оваа година ќе доминираат на терасите, во градините, на прозорците, па прочитајте го овој совет за...
Хроника

Автомобил удрил во терасата на ресторанот, повредени две лица

Горан Наумовски
Сообраќајна несреќа се случила синоќа во Загреб во која две лица се повредени. Несреќата се случила кога возачот на „мерцедес“ со загребски регистарски ознаки удрил во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Исчистете ги плочките на терасата до последната честичка: Без хемикалии – потребно ви е само обично средство од кујната!

Слободен печат
Земете кофа, наполнете ја со 5-6 литри вода, а во неа додадете 100 мл од ова евтино средство од кујната… Пристигна пролетта, убавото време и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Со малку труд претворете ја терасата во вистинска оаза за уживање: Пронајдовме 10 одлични идеи за уредување!

Слободен печат
Полека ни пристигнуваат убавите и топли денови, кои вистинска штета е да ги поминуваме во затворен простор… Особено доколку работите од дома, имате и повеќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер занимација за ова попладне – Од скршени плочки направете си штосни саксии за терасата или дворот (ВИДЕО)

Слободен печат
Украс кој ќе посакате веднаш да го имате во домот… Ова видео ќе ви покаже дека не треба да се фрла остатокот од градежниот материјал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во ваков поглед уживаат нејзините соседи: Нивес Целзиус ја мете терасата во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Нивес Целзиус продолжи да објавува провокативни фотографии од својот дом. На последната во низа таа позира во црно, минијатурно бикини со метла во раката. Нивес...
Забава Магазин

Ист како Фреди: Шпанец во ритамот на Квин ја чистеше терасата и ги забавуваше соседите (ВИДЕО)

Слободен печат
Дури и во морето од негативни вести и тешката ситуација поради пандемијата на коронавирусот, еден маж од Шпанија ги насмеа своите соседи со одличниот перформанс...
Магазин Семејство

Време е за пролетно уредување на дворот: Најубавите идеи за градината и терасата! (ФОТО)

Слободен печат
Иако времето сеуште е нестабилно и променливо, време е за садење цвеќе и средување на градината, балконот, терасата, дворот… што и да имате! Доколку немате...