24.8 C
Скопје

Tag : Теарце

Вести Хроника

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Слободен печат
 Министерството за внатрешни работи го известило Здружението на новинари на Македонија дека е поднесена кривична пријава против А.Е.(36) од село Теарце, тетовско, поради постоење основи...
Вести Хроника

Малолетен пешак повреден во Теарце, бил удрен од возило

Слободен печат
Малолетник кој како пешак се движел по патот Отушиште-Теарце бил удрен од возило вчера околу 17 часот.  Поради повредите бил однесен во тетовската болница за...
Вести Македонија

Прочуениот тетовски грав доби свој споменик во Теарце

Слободен печат
Споменик во чест на гравот беше поставен во село Теарце, Тетовско. Споменикот беше изработен од идеаторот Љубиша Камењаров, чија замисла беше да креира спој на...
Вести Хроника

Три лица осомничени за разбојништвото во Теарце на 22 ноември

Слободен печат
Три лица се лишени од слобода и е започната постапка за утврдување на одговорност околу разбојништвото и одземање на пари од објект на игри на среќа што се...
Хроника

Кривична пријава против сопственик на угостителски објект во Теарце кој работел по 23 часот

Слободен печат
СВР Тетово поднесе кривична пријава против С. Р. (34) од село Теарце, тетовско поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи...
Хроника

Две лица ограбиле спортска обложувалница во Теарце

Слободен печат
Две лица со маски и оружје украле пари од спортска обложувалница ноќеска во тетовско Теарце. Полицијата нема информација колку точно пари се одземени, но го...
Вести Македонија Слајдер

Асани: Здравје без паника, ќе дојде подобро време за сите нас

Слободен печат
Здравје без паника, со надеж дека ќе дојде подобро време за сите нас е пораката која за „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ ја испрати, Исен...
Хроника

Повредена жена во тетовско Теарце

МИА Агенција
Излегувајќи набрзина од семејната куќа во тетовско Теарце поради пожар, 82-годишна жена паднала и ја повредила ногата. Пожарот се случил рано утринава околу 5 часот....
Вести Македонија

Пендаровски во посета на Тетово и Теарце

Слободен печат
Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот”, денеска е во посета на општина Тетово и општина Теарце....
Вести Македонија

Невреме во тетовско: Силен град и поплавени улици

Слободен печат
Грмотевици, град, силен дожд и ветер ги зафати неколку села во општина Теарце во Тетовско попладнево околу 18 часот. Во Лешок, Слатино и Теарце жителите...