• светско ракометно првенство

Начевски и Николов ќе го судат финалето на Светското ракометно првенство

Денеска завршува Светското ракометно првенство во Полска и Шведска со последните четири натпревари во Стокхолм. Од 13.00 часот е мечот за петтото место меѓу Германија и Норвешка, а од 15.30 часот ќе се сретнат Египет и Унгарија во борбата за седмата позиција. Потоа од 18.00 часот е дуелот за бронзениот медал меѓу Шпанија и Шведска, …

Начевски и Николов ќе го судат финалето на Светското ракометно првенство Read More »