24.8 C
Скопје

Tag : свети климент охридски

Вести Македонија

МТСП: Вторник, 8 декември, е неработен ден

Слободен печат
Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 8 декември 2020...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест сподели икона од Свети Климент Охридски (ФОТО)

Слободен печат
Контроверзниот рапер Канје Вест кој беше отфрлен од трката за претседател на САД поради одлуката на судот во Охајо, иако претходно одеше на вода сакајќи...
Вести Македонија

Доделена наградата „Св. Климент Охридски“

Слободен печат
Заминувањето на младите луѓе кои ја напуштаат државата и поразителните резултати на испитот по знаење веднаш треба да алармира да се запрашаме кој ќе седи...
Вести Македонија

Мицкоски го честиташе празникот Свети Климент Охридски

Слободен печат
Дoзвoлете вo мoе личнo име, нo и вo име нa ВМРO-ДПМНЕ да гo честитaм државниот, а воедно и христијански празник, 8-ми Декември, денoт пoсветен нa...
Вести Македонија

Кој ќе ја добие државната награда „Св. Климент Охридски” за 2019?

Слободен печат
Во Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе биде доделена државната награда „Св. Климент Охридски” за 2019 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието,...