• Суперлига

Перез: „Суперлигата“ не пропадна, луѓето сакаат да го гледаат Манчестер јунајтед, а не Рома!

Два-три дена Европа се тресеше. Идејата за формирање на Суперлигата наиде на револт кај целиот стар континент, медиумите, навивачите, поранешните фудбалери…Следуваа заканите од УЕФА, како и протестите на навивачите, англиските клубови ја напуштија „Лигата на богатите“. Во Англија, приказните за Суперлигата стивнаа, но од Шпанија полека доаѓаат предупредувања дека идејата е сè уште жива. Пред …

Перез: „Суперлигата“ не пропадна, луѓето сакаат да го гледаат Манчестер јунајтед, а не Рома! Read More »