23 C
Скопје

Tag : Суперлига

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Црвена звезда стана шампион четврти пат по ред!

Слободен печат
Црвена звезда со победата над Војводина (1:0) во 34 коло од српската Суперлига обезбеди нова титула шампион на Србија, четврта по ред, а 32 во...
Спорт Фудбал

Најголемата продажба во историјата на фудбалот: Основачот на „Спотифај“ со 3 милијарди за купување на гигант

Слободен печат
Од минатонеделното фијаско со Суперлигата, сопствениците на Арсенал со денови беа под постојан притисок да го продадат клубот и да ги напуштат Емирати. Дури и...
Спорт Фудбал

Марота: Суперлигата беше спас, никој не може да ја преживее оваа ситуација!

Слободен печат
Извршниот директор на Интер, Бепе Марота изјави дека во времето на пандемијата на коронавирусот, приходите паднале толку многу што платите на играчите изнесуваат 70 проценти...
Спорт Фудбал

Перез: Трансферите на Халанд и Мбапе се „невозможни“ без Суперлигата!

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез не може да прежали што не успеа Суперлигата и продолжува да ги посочува негативните финансиски ефекти од ваквиот епилог....
Спорт Фудбал

Ново правило: Кој ја прифати Суперлигата, „лета“ од Серија А!

Слободен печат
Јувентус, Интер и Милан повеќе сакаа, остатокот од Италија се исплаши дека ќе добие помалку и засекогаш ќе ја загуби финансиската трка со трите најголеми...
Спорт Фудбал

Дел Пјеро би можел да биде новиот претседател на „Старата дама“!?

Слободен печат
Поранешниот капитен на „Старата дама“ е еден од кандидатите за прв човек на клубот од Торино, пренесуваат италијанските медиуми. Според „Месаџеро“, Алесандро Дел Пјеро би...
Спорт Фудбал

Италијанските клубови бараат казни за Јувентус, Милан и Интер

Слободен печат
Членови на италијанската фудбалска Серија А, вкупно 11 од нив, бараат санкции за несудените „суперлигаши“..Проектот „Суперлига“ пропадна уште на самиот почеток, а „бурата“ која траеше...
Вести Ви Препорачуваме Свет СП Неделник

Флорентино Перез: Шпанскиот фудбалски крал е соочен со најголемиот предизвик

Амбицијата на Флорентино Перез беше едноставна: да ја искористи Суперлигата за да ги оплоди приходите за вклучените фудбалски клубови, заокружувајќи го текот на парите за...
Спорт Фудбал

Венгер е противник на Суперлигата: Знаев дека нема да успее бидејќи е американски проект

Слободен печат
Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер се израдува на неуспехот на европската Суперлигата во која еден од учесниците требаше да биде и неговиот тим. Венгер...
Ви Препорачуваме Слободен удар

Само фановите одиграа за спас на фудбалот

Срѓан Ивановиќ
Се чинеше дека работата е готова и дека смртната пресуда на фудбалот е потпишана. Крупниот капитал во соработка со алчните газди и раководители на најбогатите...