• Струма

Пендаровски и Бектеши положија цвеќе на местото на автобуската несреќа на автопатот „Струма”

Претседателот на државата Стево Пендаровски попладнево на автопатот „Струма” во Бугарија положи цвеќе на местото каде што во автобуската несреќа во ноември минатата година загинааа 45 македонски државјани. –Почит за 45 македонски граѓани кои трагично ги загубија животите во страшната автобуска несреќа на 23 ноември 2021 година. На автопатот „Струма” во соседна Бугарија положив цвеќе …

Пендаровски и Бектеши положија цвеќе на местото на автобуската несреќа на автопатот „Струма” Read More »