Tag : Стража

Вести Македонија

Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража

Слободен печат
Изутринава во шест часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни...
Вести Македонија

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Стража

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Слаб снег провејува на Стража, кој не се задржува на коловозот, информира утринава Авто мото...
Вести Македонија

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар, врнежи од снег во Маврово, Попова Шапка и на превојот Стража

Слободен печат
Од 17:00 часот е воведена забрана за движење за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. Врнежи од снег се бележат во...
Вести Македонија

Магла на Стража и на патниот правец Штип – Неготино

МИА Агенција
Намалена видливост поради појава на магла од 50 до 70 метри има на планинскиот превој Стража и од 70 до 80 метри на патниот правец...
Вести Македонија

Укината забраната за товарни возила на Стража

Слободен печат
Од 7 часот утринава е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража. Забраната за...
Вести Македонија

Снег на Стража, Маврово и Попова Шапка

Слободен печат
Врнежи од снег утринава има на планинскиот превој Стража, на Маврово и на Попова Шапка, информира јавното претпријатие „Македонија пат“. На останатите патишта низ државата,...
Вести Македонија Слајдер

Се преврте возило пред Стража (ФОТО)

Слободен печат
Во непосредна близина на планинскиот превој „Стража“ пред околу половина час се превртело патничко возило со гостиварски таблички. Неофицијално дознаваме дека ваквиот немил настан се...
Вести Македонија Слајдер

Снег во Крушево, Маврово и на планинските превои Буково, Ѓавато и Стража

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Врнежи од снег има во Крушево, Маврово и на планинските превои Буково, Ѓавато и Стража,...
Вести Македонија

Врнежи од снег во Маврово и на превоите Стража и Плетвар, нема пречки за сообраќајот

Слободен печат
Сообраќајот на државнита патишта се одвива по влажни коловози на повисоките места во северозападните, западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови коловозите се...
Вести Македонија

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Горан Наумовски
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Снег врне на П.Шапка, Стража, Пресека и во Маврово. На одредени патни правци кои...