8 C
Скопје

Tag : Стража

Македонија Слајдер

Забрана за сообраќајот за товарни возила на Стража и Пресека

Поради интензивни врнежи од снег oд 14.30 часот се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила. Како што информираат од ЈП Македонија пат оваа...
Вести Македонија

ЈП „Македонија пат“: Укината забраната за тешки товарни возила на „Стража“ и на патот Гостивар – Маврово

Слободен печат
Јавното претпријатие „Македонија пат“ информира дека е укината забраната за движење на тешки моторни возила на планинскиот премин „Стража“. Како што соопштија од Диспечерскиот центар...
Вести Македонија Слајдер

Внимателно во сообраќајот: Влажни коловози, снег во Маврово и кај Стража

Слободен печат
 Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува во Маврово и на планинскиот премин Стража. На одредени патни правци...
Вести Свет

Шпанската крајбрежна стража кај Канарските острови спасила 34 мигранти, едно дете настрадало

МИА Агенција
Шпанската крајбрежна стража во текот на ноќта спасила повеќе од 30 мигранти во близина на Канарските острови, кои тврделе дека на нивниот неизвесен пат преку...
Вести Македонија

Поради врнежи од снег: „Стража“ затворена за товарни возила

Слободен печат
Од 18.50 часот е воведена забрана за сообраќај на товарни возила на Стража поради снежни врнежи, соопшти АМСМ. Забрана за движење на товарни возила поради...
Вести Македонија

Коловозите се влажни, возете внимателно: Магла на Стража и на патниот правец Гајре – Попова Шапка

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, но непречено. Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Гајре – на Попова Шапка и...
Вести Македонија

Магла на Стража, слаб снег на Попова Шапка

Слободен печат
Сообраќајот утринава се одвива по наместа влажни коловози, но без забрани. Слаб снег има на Попова Шапка, а магла на планинскиот премин Стража каде видливоста...
Хроника

Момче од гостиварско излетало со автомобилот од коловозот близу Стража

Слободен печат
На 19.10.2020 околу 21.25 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Стража, А.И.(19) од гостиварско Врањовце, управувајќи патничко возило „бмв“, со гостиварски...
Вести Македонија

Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража

Слободен печат
Изутринава во шест часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни...
Вести Македонија

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на Стража

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Слаб снег провејува на Стража, кој не се задржува на коловозот, информира утринава Авто мото...