Tag : стојановска

Вести Избори 2020

Стојаноска: Македонија ќе биде вратена во топ 10 земји во светот во водење на бизнис (ВИДЕО)

Слободен печат
Дафина Стојаноска, носителка на листата на кандидати за пратеници во ИЕ6 од коалицијата „Обнова за Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ од Тетово истакна дека во предизборната...
Вести Избори 2020

Стојаноска: По 15 јули се обврзуваме на проекти во културата и дигитализација на културното наследство

Слободен печат
Носителката на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“ Дафина Стојаноска денеска заедно со кандидатот за пратеник од Гостивар, Фуркан Чако...
Вести Избори 2020

Стојаноска: За само пет дена народот ќе ги казни Филипче и Заев за лошите политики (ВИДЕО)

Слободен печат
Носителот на листата во ИЕ 6 Дафина Стојаноска денеска во Гостивар оствари средба со дел од Комисијата за здравство при ВМРО-ДПМНЕ ОК Гостивар, како и...
Вести Избори 2020

Стојаноска: Она што сите треба да не обедини е определбата за повеќе пари и подобар живот за сите (ВИДЕО)

Слободен печат
Дафина Стојаноска, носител на изборната единица 6 денеска од Тетово порача дека со победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе се имплементираат и двете од шест стратегиски определби...
Вести Избори 2020

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди вработување на повеќе од 50 илјади млади луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат
Дафина Стојаноска, носител на ИЕ 6 оствари постета во cелата Милетино и Блаце во општина Брвеница каде посочи дека луѓето овде се пожалиле дека голем...
Вести Избори 2020

Стојаноска: Лекарите ќе бидат заштитени и ќе имаат плата каква што заслужуваат

Слободен печат
Вечерва Дафина Стојаноска, носител на изборната единица 6, заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја посетија општина Тетово. Стојаноска од Тетово порача дека 15-ти...
Вести Избори 2020

Стојаноска: Ќе изградиме градинки секаде низ Македонија за да им помогнеме на младите родители

Слободен печат
Носителот на изборната единица 6 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска денес од населбата Тетовчанка ги повика гостиварчани и тетовчани утре на граѓанските собири во...
Вести Избори 2020

Стојаноска: Ветуваме гасификација на Гостивар и на цела Македонија

Слободен печат
Носителот на изборната единица 6 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска денес од гостиварската населба Циглана се обрати на граѓаните на Гостивар. Таа ги поздрави...
Вести Избори 2020

Стојаноска: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја намали невработеноста под 10 отсто, а Тетово ќе добие Универзитетска клиничка болница

Слободен печат
Носителот на листата на коалицијата „Обнова за Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 6 Дафина Стојаноска денеска беше во посета на Јегуновце, каде истакна дека...
Хроника

Актерката Силвија Стојановска останува во притвор

Слободен печат
Продолжен е притворот за актерката Силвија Стојановска која се сомничи дека е вмешана за шверц со кокаин кој беше запленет во Шпанија. Таа засега ќе...