Tag : став

Жена Магазин

9 –те работи кои ги прават жените со висока самопочит

Слободен печат
Прочитајте ги 9-те работи кои луѓето со висока самопочит ги прават поинакви во своите односи: Жената со самодоверба не анализира дали му се допаѓа на...
Вести Македонија Слајдер

Франција го омекнува ставот: Реформите во методологијата можат да течат паралелно со преговорите

Слободен печат
Се чини дека Франција го омекнува ставот „прво реформирање на методологијата за проширување, па потоа отворање на преговорите со Македонија и Албанија“. За прв пат...
Еспресо Шоу биз

Зорица Брунцлик не планира да ја промени својата автентична фризура, а има и добра причина зошто!

Слободен Печат
Зорица Брунцлик и тоа како е препознатлива поради специфичната боја на коса. Пејачката истакна дека не ни помислува на тоа да ја промени косата, а...
Вести Македонија

Османи: Во Венеција ќе го пренесам ставот на Владата дека законот за јазици е автентична рефлексија на Рамковниот договор

Слободен печат
По самитот во Лондон, вицепремиерот Бујар Османи ќе оди во Венеција, каде ќе учествува на Венецијанската комисија, на која ќе треба да се оценува Законот...
Вести Македонија

ТВ Клан: Макрон нема да го промени ставот за Македонија и Албанија

Слободен печат
Франција и вечерва рече „не“ за Македонија и Албанија. Репортерот од Брисел на Телевизијата Клан информираше дека Макрон не го променил ставот за проширување на...
Вести Македонија

Филипче ги осудува случаите за мито за интервенции

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче, по оставката на неговиот заменик Муса, рече дека ги осудува сите случаи во кои се зема пари за интервенција. Вели...
Вести Македонија

СЈО се огласи по одлуката на ЈО да ги преземе предметите

Слободен печат
Откако денеска ОЈО објави официјално соопштение во кое пишува дека ќе им ги преземат сите предмети, „Слободен печат“ побара став од Специјалното јавно обвинителство. –...
Вести Економија

Владата не открива кој ќе биде новиот Министер за финансии

Во врска со вчерашните шепкулации за назначување на нов министер за Финансии,„Слободен печат“ побара официјален став од страна на Владата во врска со ова прашање...
Колумни

Страв и трепет од поврат на ДДВ

Весна Дамчевска
Веројатно веќе на сите им е јасно дека повратот на ДДВ е убава работа. Се скенираат сметки, и се полни касичката – денар, по денар,...
Вести Македонија

Катругалос: Очекував подоследен став од Европа за Северна Македонија

МИА Агенција
Очекував еден подоследен и повеликодушен став на Европа кон Северна Македонија, вели министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос во интервјуто за грчкиот весник...