• статуа

ВИДЕО | Крос: Сигурни ли сте дека тоа е Серхио Агуеро?

Фудбалскиот клуб Манчестер сити му ја претстави статуата на еден од најдобрите играчи во својата историја, а местото пред стадионот го доби Серхио Агуеро во карактеристична поза. Во чест на неговиот гол, со кој на клубот му ја донесе титулата во Премиер лигата пред точно една деценија, „Граѓаните“ се обидоа да прикажат детал во кој …

ВИДЕО | Крос: Сигурни ли сте дека тоа е Серхио Агуеро? Read More »