• старица

ФОТО+ВИДЕО | Почина девојчето кое изгледаше како старица: Боледуваше од ретко генетско нарушување

Девојчето Адалија Роуз Вилијамс, која имаше само 15 години и стана славна на интернет поради необичното генетско нарушување кое го имаше, почина. Мајката на Адалија потврдила дека девојчето од Тексас починало во средата вечер.   View this post on Instagram   A post shared by The Adalia Rose Show (@adalia06) Адалија страдаше од прогерија, ретко …

ФОТО+ВИДЕО | Почина девојчето кое изгледаше како старица: Боледуваше од ретко генетско нарушување Read More »