9 C
Скопје

Tag : Станислас Вавринка

Останатo Спорт

Австралија опен: Ѓоковиќ се намачи, крај за Вавринка и Квитова!

Слободен печат
Првиот светски рекет имаше тежок меч во второто коло на тенискиот грен слем турнир во Мелбурн, во дури пет сета со 3:2 (6:3, 6:7, 7:6,...
Останатo Спорт

Најтешки порази: Ѓоковиќ и натаму води против Надал во победи!

Слободен печат
Поразот на Новак Ѓоковиќ од Рафаел Надал во финалето на „Ролан Гарос“ секако се наоѓа во редот на најтешките кои српскиот тенисер ги доживеал во...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Вавринка ја запиша 150 грен слем победа!

Слободен печат
Швајцарецот Станислас Вавринка се пласираше во третото коло на турнирот во Париз, „Ролан Гарос“. Шампионот од 2015 година денеска во втората рунда го совлада Германецот...
Останатo Спорт

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат
Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман на стартот од Ролан Гарос ја потврди одличната форма која му донесе финале на Мастерсот во Рим. Шварцман во првото коло...
Останатo Спорт

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат
Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка не верува дека тенисот наскоро ќе се врати на старото и дека еден од показателите за тоа беше и „Адриа Тур“....
Останатo Спорт

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат
Трикратниот грен слем шампион, Станислас Вавринка се наоѓа пред откажување на евентуалното учество на грен слем турнирот во САД. Очекувано, главна причина за отказот на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Федерер е најдобар на сите времиња

Слободен печат
Бидејќи тениската сезона е суспендирана, најдобрите тенисери секојдневно комуницираат преку социјалните мрежи. По вчерашниот разговор преку Инстаграм со Енди Мареј, Новак Ѓоковиќ денеска разговараше со...
Останатo Спорт

Убави зборови од Вавринка, Ѓоковиќ е најкомплетниот тенисер на денешницата

Слободен печат
Станислас Вавринка секојдневно се дружи со своите фанови преку социјалните мрежи додека се наоѓа во карантин и без воздржување одговара на сите нивни прашања. Едно...
Останатo Спорт

Вавринка: Чувствувам дека Новак се плаши од мене

Слободен печат
Швајцарецот се до дуелот кој му ја смени кариерата, беше дел од 20. најдобри тенисери со повремени блесоци, но никогаш не се бореше за трофеите...
Останатo Спорт

Прва титула за Мареј по операцијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во неделата британскиот тенисер во решавачкиот меч за титулата успеа да го совлада Станислас Вавринка од Швајцарија со резултат 2:1 по сетови 3:6, 6:4 и...