16 C
Скопје

Tag : србја

Вести Регион Слајдер

Амнести Интернешнал за Србија: Неказнети воени злосторства, напади врз медиуми, дискриминација

Слободен печат
Србија не постигна никаков напредок во гонењето на воените злосторства, решението за судбината на исчезнатите е запрено, заплашувањата и нападите врз новинарите, дискриминацијата и семејното...
Вести Регион

Рохдe: Крајот на дијалогот Косово-Србија треба да доведе до заемно признавање

Илинка Иљоска
Германскиот амбасадор на Косово, Jоерн Рохде, вели дека дијалогот меѓу Косово и Србија треба да доведе до заемно признавање. Како што пренесуваат приштинските медиуми тој...
Вести Регион

Во Србија се иницира измена на полицискиот час поради шетање на домашните миленичиња

Слободен печат
Српскиот министер за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ, денеска ќе иницира промена на ограничувањето на движење за време на полицискиот час, за граѓаните кои имаат потреба...