Tag : солун

Вести Регион

Во Солун принудно слетал авион по пожар во пилотската кабина

МИА Агенција
-Поради пожар во пилотската кабина, авион на компанијата „Рајанер” попладнево принудно слетал на аеродромот во Солун, а сите 164 лица, патници и членови на екипажот...
Вести Македонија

Пандемијата ја одложи и сезонската линија Белград-Скопје-Солун

Миа Агенција
Во домашниот железнички сообраќај во јуни дневно во просек има околу 700 патници. Во товарниот и покрај намалувањето на обемот на работа од 24,5 проценти...
Вести Регион

Повеќе од пет тони кокаин требале да бидат доставени во Солун за которскиот клан

Слободен печат
Повеќе од пет тони кокаин од бродот Ареса требало да бидат доставени во Солун, од каде требало да биде преземен од членови на которскиот клан,...
Вести Македонија

Од солунското пристаниште за Скопје непречено се одвива товарниот транспорт

Слободен печат
Коронавирусот и затворените граници не влијаат врз товарниот транспорт и снабдувањето на нашата земја со карго пратки од пристаништето во Солун, а во петокот кон...
Вести Регион

Затворено шеталиштето во Солун

Слободен печат
„За жал, принудени сме да го ограничиме движењето на шеталиштето, бидејќи сме должни да го заштитиме јавното здравје”, напиша на Фејсбук заменик министерот за цивилна...
Вести Регион

Од утре забрана за пловидба на приватни јахти на целата територија на Грција

Слободен печат
Ова не е одмор, порача професорот епидемиолог Сотирис Циодрас надлежен за коронавирусот во Министерството за здравство на Грција, по информациите дека на патарините за излез...
Вести Регион

Потврдени уште два случаи на заболени од коронавирус во Грција

МИА Агенција
Потврдени се уште два случаи на коронавирусот во Грција, еден кај детето на 38-годишната жена од Солун, другиот кај жена од Атина, која патувала во...
Вести Регион Слајдер

Во Грција потврден првиот случај: Жена заразена со коронавирус

МИА Агенција
Позитивни се резултатите на коронавирус од примерокот на 38-годишна жена во Солун, со што е и потврден првиот случај на Ковид-19 во Грција, јави дописничката...
Вести Македонија

Јовановска: Во интерес на Европа е Западен Балкан во ЕУ- Никој не сака црна дупка на своите граници

Слободен печат
Земјите од поширокиот регион на Западниот Балкан од Солун испратија порака до Европската Унија дека сите стојат зад нас. Дека сакаат ние да добиеме датум...
Вести Македонија Слајдер

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ нема да победи за да го загрози Преспанскиот договор (ВИДЕО)

Слободанка Јовановска, Солун
Министерот за надворешни работи Никола Димитров ги уверуваше денеска грчките новинари во Солун дека ВМРО-ДПМНЕ нема да дојде на власт за да го оспори Преспанскиот...