12.8 C
Скопје

Tag : социјална мрежа

Магазин Магазин слајдер Технологија

Првиот човек на Инстаграм ќе ви објасни зошто одредени содржини се покажуваат почесто од другите: Искористете ги овие совети

Слободен печат
Адам Мосери, првиот човек на „Инстаграм“, одлучил малку да им објасни на корисниците како работи оваа социјална мрежа, а на тој начин сите заинтересирани конечно...
Вести Свет

Социјалната мрежа на Трамп траеше само неколку недели

Слободен печат
Социјалната мрежа на бившиот претседател на САД, Доналд Трамп, пуштена во употреба минатиот месец откако тој беше баниран од Твитер и Фејсбук повеќе не работи,...
Вести Свет

Трамп најавува сопствена социјална мрежа

Слободен печат
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп има планови за своја платформа. Според најавите на неговиот советник, платформата треба да го види светлото на денот за два...
Вести Свет Слајдер

Трамп остана без омилената социјална мрежа: Твитер трајно му го блокираше профилот на претседателот во заминување

Михаило Донев
Социјалната мрежа Твитер синоќа соопшти дека итно и засекогаш го блокира Твитер профилот на претседателот на САД, Доналд Трамп. Компанијата смета дека актуелниот претседател ги...
Културен печат

Онлајн филмска програма на МСУ: Критички попис на „неограничената“ можност на интернетот

Тони Димков
Тематскиот циклус „Што е филм? Попис 2.0“ е дел од програмата за филм и видео на МСУ. Идејата и мотивацијата за темата се знаењето, алатките...
Останатo Спорт

Тајсон е машина за правење пари, сите сакаат лична порака од боксерот

Слободен печат
Мајк Тајсон долги години е во боксерка пензија, но и покрај тоа тој остана машина за правење пари. Славниот боксер е вистински хит на социјалната...
Вести Свет

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ТВИТЕР: Профилите на корисниците кои не биле активни во последните шест месеци ќе бидат избришани!

Слободен печат
Социјалната мрежа Твитер во следниот период ќе започне голема акција за бришење на профили кои се не се активни во последните шест месеци. Освен неактивните,...
Вести Свет

НОВИ ПРОМЕНИ НА ФЕЈСБУК: Најпопуларната социјална мрежа добива специјален дел за вести

Слободен печат
Социјалната мрежа Фејсбук ќе воведе специјална секција за вести наречена „News tab“ на својатa мобилна апликација, каде ќе ги прикажува насловите на вестите кои ќе...
Вести Свет

ФЕЈСБУК ВОВЕДУВА ПРОМЕНИ: Дали ова ќе ги натера корисниците да ја напуштат оваа социјална мрежа?

Слободен печат
Фејсбук наскоро би можел да започне да го крие бројот на „лајкови“ од почетната страница, пишува TechCrunch. Инстаграм веќе некое време ја тестира таа опација...
Магазин Технологија

ИНСТАГРАМ ПРОТИВ „БУЛИНГОТ“: Размислете уште еднаш пред да го објавите коментарот!

Слободен печат
Тие сакаат на секој можен начин да ги заштитат корисниците, за тие да не бидат под притисок поради навредливите коментари и бројот на лајкови....