20.8 C
Скопје

Tag : смс пораки

Вести Регион Слајдер

За време на двата карантина во Грција: Граѓаните испратиле 775 милиони СМС пораки за движење

Слободен печат
За време на двата карантини во Грција, односно во периодот од март до мај минатата година и од ноември до сега, Грците испратиле 775 милиони...
Спорт Фудбал

Навивачите на Фенербахче преку СМС пораки ја плаќаат платата на Озил

Слободен печат
Месут Озил пред неколку дена и официјално стана нов фудбалер на Фенербахче, а добар дел од платата ќе ја обезбедуваат навивачите. Озил потпиша тригодишен договор...
Вести Скопје

Според бројот на СМС пораки: Паркингот на Водно викендот го искористиле 206 возила

Слободен печат
Паркингот на Водно во изминатиот викенд го искористиле 206 возила според бројот на испратени СМС пораки. Како што наведува Град Скопје во своето соопштение, со...
Вести Македонија

Презентирани пораки меѓу Бојан Јовановски со премиерот Зоран Заев на рочиштето за „Меѓународен сојуз“

Слободен печат
Освен контактот на градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев и прво обвинетиот во случајот ,,Меѓународен сојуз”, Бојан Јовановски, на денешното рочиште се презентираше и “What’s App”...
Вести Регион Слајдер

Грците синоќа испратиле над еден милион смс пораки дека ќе спортуваат за време на карантинот

Слободен печат
За време на карантинот во Грција, граѓаните имаат опција да испратат смс порака за физичка активност или прошетка на милениче, а конкретниот код, синоќа го...
Вести Свет

Албанска нарко банда продава кокаин низ Лондон а полицијата испраќа СМС пораки до купувачите на дрогата

Слободен печат
Лондонската полиција испратила над 2000 СМС пораки до лицата кои албанската нарко банда  ги снабдувала со кокаин. Во СМС пораката, полицијата им нуди на ,,купувачите“...
Вести Свет

СМС пораки на високи американски дипломати откриваат како Администрацијата барала од Зеленски истрага за Бајден

Слободен печат
Високи американски дипломати извршувале наредба од Белата куќа, Украина да отвори истрага за политички ривал на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава од содржината на...