Tag : сликарка

Забава Магазин Магазин слајдер

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат
Како и многу луѓе ширум светот, така и Шерон Стоун се наоѓа во изолација со цел да се заштити од коронавирусот. Актерката настојува деновите во...
Жена Магазин

Разговор со Моника Блажевска: Има премногу облека на пазарот, но истата нема никаква уникатност

Јасмина Кантарџиева Димков
На модни теми муабетиме со Моника Блажевска, сликарка, графички дизајнер и моден креатор. Освен по впечатливите креации кои ги дизајнира, Моника е позната и по...