Tag : скопски

Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Повеќе не се кријат: Пеце и Марјана на рипче во познат скопски ресторан (ФОТО)

Васко Спасоски
Денес во еден познат скопски ресторан ги „уловивме“ познатата лото девојка Марјана Станојковска и поранешниот кошаркар Пеце Наумовски. Очигледо е дека тие повеќе не ја кријат...
Вести Економија

Промена на сопственоста во Скопски Пазар

Слободен печат
Скопски Пазар АД Скопје известува дека во изминатиот период по пат на трговски пренос правното лице ЗСФ КОМ ДООЕЛ Скопје се стекна со дополнителни 1.724...
Хроника

Мотоциклист повредил полицаец во скопски Хиподром

Слободен печат
На 14.09.2019 во 22.30 часот на Железнички премин на ул.„Благоја Стефковски“ во населба Хиподром, Скопје, З.П.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл „кавасаки“ со скопски регистарски ознаки,...